Klinkerio klijavimas

Namo fasado klausimas yra vienas svarbiausių  po to kai apsisprendžiama, iš kokių medžiagų, kokio tipo jis  bus. Dėl puikių techninių savybių, patvarumo, ilgaamžiškumo, priežiūros paprastumo, spalvų, dizaino sprendimų galimybių, labai dažnai pasirenkamas klinkerio klijavimas.

Koks bus namo fasadas pasirinkimą lemia:  įrengimo paprastumas, ekonomiškumas, patvarumas ir estetinis grožis. Ieškantys paprastesnio, bet anaiptol ne prastesnio sprendimo, pasirenka tinkuotą fasadą. Ieškančių ilgalaikio patvaraus, nereikalaujančio papildomų investicijų ir priežiūros, madingo sprendimo neatbaido šiek tiek didesnė klinkerio plytelių fasado kaina.

Kodėl klinkeris geriau?

Klinkerio plytelės yra kietos ir patvarios, jo labai mažai sugeria drėgmės (techninėse charakteristikose rašoma, jog drėgmės įgeriamumas yra vos 5 proc.). Ši savybė itin svarbi, kai mūsų šalyje būna gan žymūs temperatūros svyravimai, o drėgnasis sezonas tęsiasi ilgai.

Kadangi klinkerinės plytelės nesugeria daug drėgmės, jos yra atsparios šalčiui, karščiui, dėl temperatūros pokyčių nesideformuoja, neišsikraipo, kaip kad nutinka mediniam, rąstų ar kitokiam fasadui. Dar viena svarbi savybė – klinkerio plytelės atsparios UV spinduliams. Jos neišbluks, o klinkerio plytelėmis klijuotas fasadas išliks koks buvęs, su metais neprarasdamas spalvų.

klijavimas klinkerio plytelėmis
Klinkerio klijavimas
klinkeris

Kodėl mes už klinkerio plytelių fasadą?

Dėl jau išvardintų savybių keraminės klinkerio plytelės yra gerokai pranašesnės. Pasitaiko atvejų, kai žmonės galvoja, jog, pavyzdžiui, tinkuotas fasadas pigesnis. Tačiau nors klinkerio plytelių kaina yra atitinkanti jų kokybę, tinkuotas fasadas nepasižymi pranašesniu ilgaamžiškumu ar paprastesne priežiūra. Po keleto metų, toks fasadas ima keistis, dėl oro sąlygų, drėgmės ir mechaninių pažeidimų atsiranda įtrūkimų, jis ima trupėti, akivaizdžiai matomas spalvos blukimas.

Klinkerio fasadas ir po dešimtmečio atrodys nepasikeitęs. Jeigu norėsite, galėsite nuo jo nebent nuplauti dulkes.

Klinkerio plytelių klijavimas ir  jo ypatumai

Klijuoti klinkerio plytelių fasadą reikia kruopštumo, ypač svarbu išvengti tarpų tarp klinkerio plytelės ir namo fasado, kad nepatektų drėgmė. Patyrę klinkerio plytelių klijavimo meistrai pataria, jog išvengti klaidų padės jei specialius elastingus klijus tepsite ne tik ant plytelės, bet ir ant fasado, laikysitės klinkerio plytelių fasado įrengimo taisyklių, jas klijuosite nuo viršaus žemyn, neskubėdami ir išlaikydami rekomenduojamus atstumus bei suformuodami reikiamus tarpus, įrengdami kokybiškas siūles.

Visgi jei jums neteko klinkeriu klijuoti ar mūryti fasado, pasirinkite patyrusius specialistus, kurie  pasirūpins, jog jūsų namo fasadas būtų patvarus, klinkelio klijavimas būtų kreitas ir kokybiškas, o jums netektų mokėti du kartus.

DUK apie klinkerio klijavimą

Klinkerio plytelės yra laikomos geru pasirinkimu dėl jų kietumo, patvarumo, mažo drėgmės lygio, atsparumo šalčiui, karščiui ir UV spinduliams.

Klinkerio plytelės pasižymi ilgaamžiškumu, atsparumu oro sąlygoms, spalvų išlaikymu ir maža priežiūros reikalavimais, kas yra privalumai lyginant su kitomis fasado medžiagomis.

Klinkerio plytelių klijavimas reikauja ypatingo kruopštumo ir profesionalių žinių. Patyrusių specialistų pasirinkimas gali užtikrinti kokybišką klijavimą ir ilgaamžę fasado išvaizdą.

Parašykite mums

Scroll to Top