Klinkerio mūrijimas

Mūrijimas klinkerio plytomis

Klinkerio mūrijimas, taip pat ir klinkerio klijavimas – jau daug metų populiarus būdas įrengti ilgaamžį, prestižišką, patvarų, taip pat ir spalvingą namo fasadą. Kodėl mūrijimas klinkerio plytomis toks populiarus?

Klinkerio plytos ir plytelės

Klinkerio plytos jau seniai yra pelniusios patikimumo, patvarumo, ilgaamžiškumo ir patogaus pritaikymo, tiek mūrijant sienas, tiek jomis dekoruojant fasadą,  titulą. Klinkerio plytos priskiriamos dekoratyviųjų plytų rūšiai. Jų spalvų ir atspalvių pasirinkimas yra toks gausus, jog beveik neįmanoma neįtikti net įnoringiausiam klientui.

Žmonės pamėgo iš specialaus molio išdegtas klinkerines plytas ne tik dėl jų estetinių savybių, bet ypač dėl atsparumo didelėms apkrovoms, atšiaurioms sąlygoms, šalčiui, drėgmei, išorės bei mechaninams poveikiams ir jų universalumo.

Kiek tiesos yra istorijoje, jog klinkerio plytų pavadinimas kilo dėl ypatingo šių plytų skambesio joms susiliečiant viena su kita, sunku pasakyti, tačiau mūrijimo meistrai sako, jog prisilietimas ir darbas su šia medžiaga ypatingai malonus. Ar sumušus vieną į kitą klinkerio plytas jos suskamba, galite išbandyti patys, tačiau tas skambtelėjimas olandų kalba „klink“, kaip pasakojama, galimai ir tapo šių plytų pavadinimo ištakomis.

Kuo skiriasi mūrijimas klinkeriu ir klinkerio klijavimas?

Klinkeris tinka namo sienoms išmūryti. Toks būdas įrengti namo fasadą yra brangesnis nei apklijuoti jį klinkerio plytelėmis, tačiau ilgaamžiškas, madingas, o metams bėgant nereikalaujantis specialios papildomos priežiūros. Klinkerinėmis plytomis išmūryto namo fasado nereikės nei perdažyti, nei kažkuo impregnuoti, net plauti. Tad klinkerio plytų kaina viską įvertinus gaunasi pigesnė, nei prastesnės kokybės fasado medžiagos, kurioms ilgainiui reikės papildomų priemonių, medžiagų ir priežiūros darbų.

klinkerio klijavimas
klinkerio mūrijimas

Klinkerio mūrijimas reikalauja specialių žinių, proceso išmanymo bei medžiagų, kurias naudojant visos teigiamos plytų savybės tampa dar geresnės. Pasirinkus netinkamus mūrijimo mišinius ne tik sunku tiksliai ir lygiai mūryti sieną, bet gali atsirasti matomų fasado defektų. Todėl kaip mūryti klinkeriu ir kokias medžiagas bei mišinius pasirinkti labai svarbu žinoti.

Mūrijimo klinkeriu kaina yra labai panaši visoje šalyje, tačiau jei susigundysite šiuo darbus atlikti patys, arba turite pasidomėti kaip tokius darbus atlikti, arba rizikuojate sumokėti brangiau, taisydami padarytas klaidas.

Į klausimą kodėl tai, kas tinka kitokiems fasado mūrijimo būdams netinka klinkeriui, atsako viena svarbi klinkerinių plytų savybė – vandens įgeriamumas, kuris yra vos 2-4 procentai. Klinkerio plytų vandens įgeriamumas yra 3-4 kartus mažesnis nei kitų tradicinių plytų, todėl ir mišiniai skirti mūryti klinkeriu yra sausesni nei įprastai. 

Mūryti klinkeriu – reikia specialiųjų žinių, išmanymo ir patirties, todėl renkantis klinkerio plytų fasadą siūlome patikėti šį darbą ilgametę patirtį turintiems meistrams, kurie padės įgyvendinti jūsų svajonių būsto idėją geriausiai. Žinoma, klijavimas klinkeriu taip pat viena iš mūsų teikiamų paslaugų, tad norint būtent tokio namo apdailos – jūsų norą tikrai įgyvendinsime. 

Turite klausimų? Kreipkitės į mūsų specialistus, mes žinome atsakymus.

Parašykite mums

Scroll to Top