Individualių namų statyba

Individualių namų statyba

Pastatyti tvirtą ilgaamžį namą, daugelio svajonė.

Ruošiantis statyti namą labai padės aiški vizija ir apsisprendimas kokio tipo namo norėtumėte: mūrinio, karkasinio, modulinio, rąstinio, vienaaukščio, dviaukščio ar didesnio, su garažu ar be jo, plokščiu ar  šlaitiniu stogu, kokia turėtų būti šildymo sistema, namo fasadas.

Jūsų svajonė turi būti detalizuota labai smulkiai.

Kaip ir viskas, taip ir namo statyba prasideda nuo nuobodžių, bet labai svarbių darbų – reikalingų dokumentų sutvarkymo, projekto pasirinkimo ir derinimo bei statybos leidimo gavimo, statybų įmonės pasirinkimo.

Kiek laiko trunka individualaus namo statyba?

Individualaus namo statyba, priklausomai nuo pasirinkto būdo, gali trukti kelis mėnesius arba kelis metus. Namai gali būti:

  • Mūriniai
  • Rąstiniai
  • Skydiniai
  • Karkasiniai
Mūrinio individualaus namo statyba

Mūrinio gyvenamojo namo statyba

Mūrinis namas žavi ilgaamžiškumu, tvirtumu, tinkamai įrengus fasadą – atsparumu išorės poveikiams. Tačiau statant mūrinį namą, svarbu laikytis visų technologinių reikalavimų, tai užtrunka ilgiau, nei  statyti karkasinį. Medinis, rąstinis žavi ekologiškumu, darna su aplinka, karkasinis-skydinis – galimybe greitai apsigyventi name.

Beveik visi individualaus namo statybos būdai turi ir pliusų, ir minusų. Todėl vertinti reikėtų atmetimo būdu, atsižvelgiant pirmiausia kaip jis derės aplinkoje, ar norėsite įmantrių sprendimų, kokia namo statybos kaina jums priimtinas, kokios medžiagos turėtų vyrauti.

Mūrinio namo pliusai ne tik tvirtumas, bet ir galimybė realizuoti nestandartinius sprendimus. Tačiau mūrinė namų statyba turi ir minusų, kai kurios plytos ir blokeliai linkę įgerti drėgmę, todėl būtina pasirūpinti fasadu, kuris būtų kaip skydas nuo aplinkos poveikio. Mūrinio namo kaina yra aukštesnė.

Kuo pasižymi rąstinis namas?

Rąstinis namas giriamas už  ypatingą mikroklimatą, jam nereikia apdailos. Minusas, kad visos gerosios savybės galioja tik tuo atveju, jeigu statybinė medžiaga tinkamai paruošta, gerai impregnuota specialiomis priemonėmis, apsaugančiomis nuo puvinių ir vabzdžių. Didžiausias minusas – laikas. Rąstų paruošimui ir išdžiovinimui reikia nemažai laiko, o ir surentus namą teks palūkėti, galbūt net metus, kol jis pastovės ir „nusės“, kad būtų galima atlikti vidaus apdailos darbus.

Kas yra skydinis namas?

Skydinio namo dalys surenkamos gamykloje, su apšiltinimu, apdaila, elektros instaliacija. Statybvietėje skydai  tiesiog surenkamos, sujungiami ir sutvirtinami.  Tai  labai greita namo statyba. Skydinis namas bus tvirtas, ir ilgaamžis, tačiau kils keblumų jei norėsite keisti erdvių išdėstymą, nes ne visus sumanymus galėsite realizuoti.

Vis labiau populiarėjanti karkasinio namo statyba

Karkasinis namas vertinamas už ganėtinai greitą namų statybą ir tai, jog galima šiuo būdu pastatyti ir įsirengti pasyvų namą. Karkasinio namo kaina žemesnė nei mūrinio, o šiluma ir jaukumu niekuo nenusileidžia, tačiau ir šiuo atveju, dar projektavimo metu būtina apgalvoti erdves, kurias keisti vėliau gali būti sudėtinga arba ir neįmanoma.

Reziumuojant, kiekvienas individualus namas yra savaip žavus, todėl nesvarbu kokį statybos būdą pasirinksite. Kur kas lengviau statyti namą jeigu turite pagalbininkų, puikių amatininkų, specialistų ar samdote įmonę. Nekils nesusipratimų jei būsite aiškiai aptarę detalų namo statybos planą, eigą, darbų kainą ir būsite numatę lėšų netikėtiems statybos darbams ar sprendimams.

Parašykite mums

Scroll to Top