Fasado darbai (namo apdaila)

Fasado darbai yra svarbus etapas pastato, renovacijos ar naujos statybos procese. Šie darbai ne tik suteikia pastatui gražią išvaizdą išvaizdą, bet ir užtikrina ilgalaikę jo apsaugą nuo įvairių aplinkos veiksnių, tokių kaip lietus, vėjas ar saulės spinduliai.

Mūsų atliekami fasado darbai

 • Fasado šiltinimas putų polistirolu
 • Fasado šiltinimas vata
 • Fasado armavimas
 • Fasado tinkavimas
 • Šlapias tinkavimas
 • Struktūrinis tinkavimas
 • Namo fasado apdaila

Kalbant labai paprastai visus fasado darbus galima skirstyti į kelis pagrindinius etapus – šiltinimą, armavimą ir tinkavimą. Apžvelkime juos plačiau.

Fasado šiltinimas polistirolu ir vata skirtumai ir ypatybės

Patys pirmieji darbai fasado darbai susiję su fasado apšiltinimu. Dažniausiai fasadai šildomi arba putų polistirolu ar arba stiklo vata. Specialistų skaičiavimais, kokybiškas fasado šiltinimas, jeigu namo stogas yra tvarkingas, gali padėti sutaupyti iki 50% namo šildymo išlaidų. Tai reiškia, kad technologiškai pažangiomis medžiagomis atliktas fasado šiltinimas laikui bėgant atsipirks, o jūs galėsite mėgautis jaukiu, subalansuotu ir šiltu namų oru.

 • Putų polistirenas – labai populiari izoliacinė medžiaga fasado šiltinimui, pagaminta iš ekspanduoto polistireno, sudaryto iš uždarų oro burbulų.
 • Mineralinė vata – mineralinių pluoštų izoliacinė medžiaga, pagaminta iš stiklo arba medvilnės pluoštų.

Abi medžiaga yra lengvos, tvirtos ir pasižymi geromis izoliacinėmis savybes, tačiau turi ir skirtumų.

 • Putų polistirenas dažnai turi geresnį atsparumą drėgmei, o mineralinė vata – ugniai.
 • Mineralinė vata dažnai laikoma ekologiškesne nei polistirenas, nes ją galima pagaminti iš perdirbtų medžiagų.
 • Vata turi geresnes garso izoliacines savybes, jos neliečia graužikai
 • Fasado šiltinimas putų polistirolu kiek paprastesnis nei šiltinimas stiklo vata.
 • Abu šiltinimo metodai turi gerą šilumos laidumo koeficientą, tačiau šilumos laidumo koeficientas gali skirtis priklausomai nuo naudojamos medžiagos storio ir kokybės.

Galutinis pasirinkimas tarp putų polistireno ir mineralinės vatos priklauso nuo konkretaus projekto, kliento poreikių ir finansinių galimybių.

fasado šiltinimas putų polistirolu

Fasado armavimas

Kitas darbų etapas – fasado armavimas. Tai yra procesas, kuriuo sustiprinamas fasado paviršius naudojant specialias armavimo medžiagas, siekiant pagerinti jo tvirtumą, atsparumą įtrūkimams ir ilgaamžiškumą.

Armavimas atliekamas po vatos ar polistirolo klijavimo ir ankeravimo darbų. Šiam darbui atlikti naudojamas armavimo tinklelis ir specialūs klijai. Fasado armavimą rekomenduojama atlikti +5°C iki 25°C oro temperatūros salygomis, armuotas sluoksnis džiūva nuo 24 iki 72 valandų. Kokybiškai atlikto armuoto sluoksnio tarnavimo laikas siekia apie 50 metų.

Fasado tinkavimas (namo fasado apdaila)

Na ir galiausiai po fasado šiltinimo, armavimo ir kitų papildomų darbų atliekamas fasado tinkavimas, kitaip tariant, namo fasado apdaila.

Šiuo metu vienas iš populiariausių ir ekonomiškiausių fasado tinkavimo rūšių – vadinamas „šlapias“ fasadas. Būtent šis fasado tinkavimo būdas vis labiau išstumia kalkių mišinius, kurie anksčiau buvo pirmaujantys fasadų apdailos srityje. Sienas tinkuojant „šlapiu“ tinku, sienos įgauna papildomą šiluminę apsaugą, padidėja patalpų efektyvuma. Be to šis fasado tinkavimas patrauklus ir tuo, jog tai yra daug pigesnis ir ekonomiškesnis pasirinkimas nei pvz. ventiliuojami fasadai.

Paskutinis namo šiltinimo etapas – struktūrinis tinkavimas, t.y. galutinė namo fasado apdaila. Papildoma lauko sienų apdaila suteikia pastatui ne tik patrauklumo, bet ir labiau apsaugo nuo atmosferos poveikio.

Namo fasado apdailos kaina

Namo fasado apdailos kaina priklauso nuo nemažai aspektų – projekto apimties, medžiagų, iš kurių norite daryti lauko sienų apdailą, statybos, net interjero sprendimų. Tik išsiaiškinus klientų poreikius, būsimų darbų apimtis ir kitus svarbius niuansus, galima apskaičiuoti tikslią projekto kainą.

UAB Titana savo klientams siūlo visą statybos paslaugų paketą iš vienų rankų, tiek statant naują pastatą, tiek ir renovuojant seną. Tiek šiltinant fasadą, tiek iš atliekant kitus statybos darbus – betonuojant, mūrijant, klijuojant klinkerį ir kt. – naudojame tik kokybiškas statybines žaliavas bei moderniausią techniką. Džiaugiamės, galime klientams pasiūlyti ir įgyvendinti patvarumą garantuojančius, ilgaamžius statybų sprendimus nuo darbų pradžios iki pabaigos.

DUK apie fasado darbus

Pagrindiniai fasado darbų etapai yra šiltinimas, armavimas ir tinkavimas.

Dažniausiai naudojamos medžiagos fasado šiltinimui yra putų polistirenas arba stiklo vata.

Fasado armavimas yra procesas, kuriuo sustiprinamas fasado paviršius naudojant specialias armavimo medžiagas, siekiant pagerinti jo tvirtumą, atsparumą įtrūkimams ir ilgaamžiškumą.

Namo fasado apdailos kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant projekto apimtį, medžiagų tipus ir darbų sudėtį.

 
 
 
 
 

Parašykite mums

Scroll to Top