Mūrijimo darbai

Sienos – labai svarbus namo elementas. Jos ne tik atskiria patalpas nuo išorės,  bet ir išlaiko kitų konstrukcijų svorį. Todėl ir mūrijimo darbai  – labai svarbūs. Tinkamai išmūrytos namo sienos garantuos  šilumą, komfortą, gerą mikroklimatą, o netinkamai – taps rūpesčiais ir papildomomis išlaidomis. Problemos, su kuriomis gali tekti susidurti, jei mūro siena bus nekokybiška, neleis mėgautis patogiu gyvenimu individualiame name, todėl rekomenduojame šį darbą patikėti mūrijimo specialistams.

Svarbiausi mūro darbai – pertvarų mūrijimas

Ir nors pertvaros, lyginant su sienomis,  nėra tokios svarbios, nes joms nekeliami specifiniai apkrovų išlaikymo, išorės poveikio reikalavimai, pertvarų mūrijimas ir kiti mūro darbai taip pat reikalauja kvalifikuotų žinių. Pavyzdžiui, yra specialių reikalavimų kaip mūryti pertvaras dviejų, trijų aukštų name ir kodėl kai kurios jų turi būti storesnės. Individualių sprendimų prireiks siekiant didesnės garso izoliacijos.

Pertvaroms mūryti tinka ir akytbetonio, keramzitbetonio, keraminiai, silikatiniai mūro  ar gipso blokeliai. Kokios medžiagos turi būti naudojamos apsprendžia projektas ir individualus pasirinkimas. Verta žinoti, jog sunkesnė ir tankesnė statybinė medžiaga užtikrina geresnę garso izoliaciją.

Visgi vienas svarbiausių parametrų renkantis individualaus namo sienų mūrijimo technologijas ir medžiagas – energetinis efektyvumas. 

sienu pertvaru murijimas blokeliais
muro darbu darbai kaina
murijimo darbai

Sienų mūrijimas blokeliais

Kodėl sienų mūrijimas blokeliais išpopuliarėjo ir į antrąją vietą nustūmė tvirtą ir patikimą plytų mūro sieną?

Blokelių populiarumą lėmė tai, jog jais, dėl dydžio ir lengvumo, galima greičiau išmūryti sienas, geros termoizoliacinės savybės. Mūryti blokeliais gali ir menkiau šį amatą išmanantis žmogus, mažiau rizikuodamas pridaryti klaidų. Vienas blokelis gali atstoti nuo 5  iki 10, o kartais ir daugiau plytų. Blokeliuose padarytos specialios įlaidos skirtos sujungti juos tarpusavyje, taip supaprastinamas mūrijimo procesas, nebereikia daryti vertikalių siūlių, sunaudojama mažiau skiedinio.

Galima rinktis  keraminius, silikatinius, akytojo betono, keramzitbetonio ar kt. blokelius, tačiau būtina įvertinti visas jų savybes, pliusus , minusus, nes jų stiprumas, šilumos izoliacinės savybės, patvarumas, drėgmės įgeriamumas, šilumos varža ir kt. gerokai skiriasi.

Klausimai specialistui padės pasirinkti geriausią variantą ir patikimiausią mūro sieną. Skirtingų rūšių blokelių savybės labai skiriasi, todėl įvertinkite ne tik technines jų savybes, bet ir ar jos padės pasiekti jūsų keliamus reikalavimus mūro sienai bei namui.  

Neapsvarstę visko ir neįvertinę savybių, galite susidurti su netikėtomis situacijomis.

Blokelai vertinami pagal kelis parametrus. Vienas jų – drėgmės įgeriamumas. Specialistai teigia, jog sienos išmūrytos iš akytojo betono arba keramzitbetonio blokelių yra šilčiausios, tačiau sudrėkusios jos džiūsta ne vienodai greitai. Todėl jeigu jau pasirinksite vieną iš šių medžiagų,jokiu būdu nepalikite mūrijamų sienų neuždengtų ir neapsaugotų nuo kritulių žiemą, saugokite jas nuo drėgmės.

Iš blokelių išmūryto namo ilgaamžiškumui įtakos turi ir tai ar iškart jį apšiltinsite ir apdailinsite fasadą, tai ypač svarbu pasirinkus keraminius ir akytojo betono blokelius.

Mūrijant namo sienas svarbus blokelio tvirtumas bei svoris, bet tai aktualiau statantiems aukštesnius nei dviejų aukštų namus.  

Mūro darbų kaina

Namo sienoms bei pertvaroms mūryti bei kitiems bendrastatybiniams darbams atlikti pasitelkdami kvalifikuotus šio amato specialistus sutaupysite laiko ir pinigų. Na, o jei sumanėte šį darbą atlikti patys, pradėkite nuo apsisprendimo: kokius blokelius naudosite. Būtinai įvertinkite ir apskaičiuokite, kiek ir kokių statybinių medžiagų jums reikės, kiek jos kainuos. Pasidomėkite, kokia mūro darbų kaina pasirinktomis medžiagomis vyrauja rinkoje bei kokios pažangios ir specialistų vertinamos medžiagos –  sausieji mišiniai, klijai – padės pasiekti, kad jūsų išmūrytos namo sienos ir pertvaros būtų tvirtos ir ilgaamžės.

Žinoti mūrijimo blokeliais klaidas pravartu, siekiant jų išvengti, o tariantis su specialistais, namas, kuriame gyvensite bus komfortiškas, šiltas ir tvirtas. Kokybiški mūrijimo darbai už patrauklią kainą.

Parašykite mums

Scroll to Top