Betonavimo darbai

Betonavimo darbai – neatsiejamas ir viena svarbiausių statybų proceso etapų. Ne be reikalo betonas jau nuo senų senovės laikomas viena funkcionaliausių, patvariausių medžiagų ir universaliausių medžiagų naudojamų statybose, pradedant namo pamatų liejimu, baigiant grindų betonavimu. Betonavimas puikiai tiek naujoje statyboje, tiek ir renovuojant senesnius projektus, kur reikalinga tvirta ir ilgaamžė medžiaga.

Pagrindiniai betonavimo darbai statybose

Statybos pramonėje betonas dažniausiai naudojamas:

  • Kaip pagrindas daugumai konstrukcijų – namo, tvoros pamatams, sandėliukams, perdangų betonavimui ir t.t.
  • Betono remonto darbams (paviršiaus defektų betono remontas, seno ir šviežio betono sluoksnio sujungimas, klojinių sujungimo siūlių užtaisymas ir kita).
  • Kaip dekoro elementas, paliekant „nuogas” betono sienas, lubas ar net grindis.
  • Grindų betonavimui, išlyginamojo sluoksnio pylimui.
  • Kelių, šaligatvių įrengimui.

Visgi patys pagrindiniai betonavimo darbai statybose – namo pamato liejimas bei grindų betonavimas. Aptarkime juos kiek plačiau.

Namo pamatų liejimas

Betonas idealiai tinka namo pamatų rengimui, kadangi užtikrina stabilumą, yra ilgaamžė, patvari ir laiko patikrinta statybos medžiaga. Priklausomai nuo pastato tipo ir kitų statybos sprendimų, priklauso ir pamato liejimo/betonavimo būdas. Išskiriamos dvi pagrindinės statybose dažniausiai naudojamos pamatų konstrukcijos – poliniai (arba gręžtiniai) ir juostiniai pamatai.

Poliniai (gręžtiniai) pamatai
Šių pamatų principas paprastas – juos rengiant į žemę papildomai įgręžiami specialūs poliai, kurie armuojami ir užpildomi betonu. Poliniai pamatai dažniausiai rengiami tuose objektuose, kuriuose numatomos didelės sienų apkrovos arba kai yra būtina pasiekti gilesnį dirvožemio sluoksnį, kad būtų užtikrintas didesnis stabilumas.

Juostiniai betono pamatai
Juostiniai betono pamatai paprastai yra lengviau išliejami, kadangi nereikalauja sudėtingų pamato formavimo procesų – pamato pagrindą užtenka sutvirtini ilgomis, tiesiomis armatūros konstrukcijomis ir užpilti betonu.

Pamatas tvorai
Betoninis pamatas tvorai naudojamas dažniausiai, kadangi yra itin patvarus ir gali atlaikyti didelį svorį. Įprastai betoniniai pamatai tvorai yra išliejami, prieš tai įrengus specialią pamatų formą.

pamatu liejimas poliniai pamatai
juostiniai betono pamatai rostverko betonavimas
betonavimo darbai kaune vilniuje

Grindų betonavimas – ką svarbu žinoti?

Kitas labai dažnai atliekamas betonavimo darbas – grindų betonavimas. Daugelis mano, jog betonavimo darbai, ypač grindų, yra paprastas betono išpylimas ir išlyginimas. Anaiptol, norint tinkamai išbetonuoti grindis, kurios būtų tinkamos vėlesnei dangai kloti, reikia žinoti tam tikrus specialius niuansus ir turėti gana nemenką bagažą žinių ir patirties. Taigi, ką svarbu žinoti?

  • Prieš betonavimą tinkamai paruošti grindų pagrindą, jį išsilyginti, pasirūpinti hidroizoliacija, pamatuoti grindų aukštį.
  • Pasirinkti tinkamas medžiagas grindų betonavimui, išsirinkti tinkamą cemento klasę, rūšį, atsižvelgti į grindų apkrovą.
  • Tinkamai paruošti klojinius ir sudėti armatūrą. Tai išties žinių reikalaujantys darbai, todėl juos geriau patikėti specialistams.
  • Įvertinti ir oro/ darbo sąlygas, kadangi tai gali turėti įtakos betono stingimui ir džiūvimui. Esminė betono savybė – kuo lėčiau džius, tuo ilgiau tarnaus.
  • Pasirinkti tinkamus įrankius ir betonavimo techniką, taip užtikrinant darbo kokybę ir efektyvumą.

Betono poliravimas
Jeigu reikia, grindis papildomai nušlifuoti ar poliruoti, tam, kad būtų pasiektas norimas estetinis ir funkcionalus rezultatas. Metodo esmė – mechaninis viršutinės cemento pastos (sluoksnio) pašalinimas, atidengiant žemiau esantį tvirtesnį betoną.

Išlyginamasis sluoksnis
Taip pat šiandieninėje statyboje ypač aktualus ir išlyginamasis grindų sluoksnis, kuris taip pat liejamas iš specialaus betono mišinio. Šis sluoksnis naudingas kada, kai norima kloti itin ploną grindų dangą, pvz., vinilą.

perdangu betonavimas

Kuo ypatingas betonas?

Betono rūšys
Pats paprasčiausias gaminamas iš 3 paprastų medžiagų, t. y. cemento, užpildo (žvyro ar smėlio) ir vandens. Tačiau priklausomai nuo numatomo betonuojamo objekto – betono sudėtis, tankis, stiprumas ir kitos savybės gali skirtis. Šiandien turime visą gausybę skirtingų betono variantų – dekoratyvinis betonas, armuotas betonas, greitai kietėjantis betonas, karščiui atsparus betono mišinys ir kt.

Ekologiškas sprendimas
Betonas ir esmės yra ekologiškas sprendimas statybose, kadangi cementas, pagrindinė betono sudedamoji dalis, yra gaminamas iš natūralių medžiagų, o pati betono konstrukcija gali būti perdirbama ir naudojama antrą kartą.

Nebrangi medžiaga
Betono naudojamos medžiagos (smėlis, žvyras, cementas) yra nebrangios, tad betono kaina santykinai maža palyginti su kitomis statybinėmis medžiagomis.

Betonavimo darbų kaina

Betonavimo darbų kaina priklauso nuo nemažai aspektų – projekto apimties ir numatytų statybos ir dizaino sprendimų, kuriems reikia betono. Tik išsiaiškinus klientų poreikius, būsimų darbų apimtis ir kitus svarbius niuansus, galime apskaičiuoti tikslią projekto kainą.

Betonuojant naudojame tik kokybiškas statybines žaliavas bei moderniausią techniką, todėl užtikriname aukščiausią teikiamų statybos paslaugų kokybę. Džiaugiamės, galėdami klientams pasiūlyti ir įgyvendinti patvarumą garantuojančius, ilgaamžius betonavimo darbus. Taip pat atliekame ir kitus bendrastatybius darbusfasado darbus, mūrijimą, klinkerio klijavimą ir t.t.

DUK apie betonavimo darbus

Pagrindiniai betonavimo darbai yra grindų betonavimas, pajamų liejimas, sienų statyba, takų ir kelio dangų įrengimas ir t.t.

Betonavimo darbams naudojamos medžiagos: cementas, smėlis, vanduo ir dažnai armatūra.

Betonavimas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, priklausomai nuo projekto dydžio ir oro sąlygų.

Betonavimo darbų kaina svyruoja priklausomai nuo projektavimo sudėtingumo, darbo apimties ir medžiagų kokybės.

Parašykite mums

Scroll to Top